Main menu

Co to jest kwas glikolowy?

Kwas glikolowy naturalnie występuje w trzcinie cukrowej. W kosmetologii może być stosowany w różnych stężeniach. Od zastosowanego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. Dzięki temu można dobrać stężenia w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu.
Jest jednym z najbezpieczniejszym i nowoczesnych preparatów. Wykorzystywany w terapii regeneracji skóry i leczeniu melasmy, przynosi zaskakujące efekty. Wielokrotne stosowanie kwasu glikolowego bardzo korzystne działa na skórę właściwą, prowadząc do zwiększenia jej grubości o około 25%. Przy długotrwałym stosowaniu (6 miesięcy i dłużej) preparatów zawierających kwas glikolowy pomaga w odbudowie włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Co więcej, zwiększa on produkcję włókien kolagenu i mukopolisacharydów. Dzięki temu spłyca zmarszczki i długofalowo poprawia wygląd skóry.

Co to jest kwas migdałowy?

Kwas migdałowy spośród innych kwasów AHA wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym. Dzięki temu świetnie sprawdza się w leczeniu stanów zapalnych skóry, zwłaszcza trądziku. Kwas ten ma także działanie odbarwiające, dlatego też peeling polecany jest szczególnie w przypadku przebarwień skóry, takich jak piegi, przebarwienia posłoneczne oraz melasma (brązowe przebarwienia na twarzy pojawiające się najczęściej u kobiet po 30. roku życia, związane głównie z menopauzą, ciążą, stosowaniem antykoncepcji hormonalnej i chorobami wątroby).
Ponadto peeling z kwasem migdałowym spłyca niewielkie zmarszczki oraz blizny potrądzikowe, regeneruje, wygładza i nawilża skórę, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, rozjaśnia przebarwienia, przeciwdziała trądzikowi i zaskórnikom oraz zwęża rozszerzone pory. Może być wykonywany bez względu na porę roku.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest bardzo dużo, dzięki czemu jest ona sprężysta i elastyczna. Z wiekiem jego ilość maleje, a skóra traci zdolność wiązania wody, czego efektem są zmarszczki.
Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to bezpieczna i sprawdzona metoda, która przynosi stały efekt liftingujący, widocznie poprawiając kontur twarzy.